Fareler Neden Eve Girer

FARE MÜCADELESİ

Fare ilaçlama hizmetinde farenin biyolojik yapısını ve davranış modellerini bilinmesi ile başarıya ulaşır. Ülkemizde sıklıkla görülen 3 çeşit fare bulunmaktadır. Fakat bu üç çeşidin de ortak biyolojik yapıları ve davranış modelleri vardır. Farenin yaşam döngüsünü bilmeyen, karakteristik yapısını, yaşam alanlarını, davranışlarını bilmeyen ve gerekli-yeterli ekipmanı kullanmayan kişi ya da firmalar fare ilaçlama yaparken başarısız olmaktadır.

İşyeri fare ilaçlama :

Fabrika, tekstil atölyesi, gıda firmaları ve üretim haneleri vb. gibi bir çok iş yerlerinde fare sorunları sıklıkla gözükmektedir. Bunun iki sebebi vardır. Birinci sebebi sürekli olarak iş yerine mal giriş çıkışı olması, ikinci sebebi ise iş yerinin bulunduğu fiziksel koşullardır. Fare mücadelesinde iş yerlerinde kemirgen istasyonları kurmaktayız. Kemirgen istasyonları kimyasal içeren ve kimyasal içermeyen olarak aralarında ayrılırlar. Sağlık bakanlığının direktifleri ve iş yerinin sektörüne istasyon seçimi yapılmaktadır. İş yerinin iç alan ve dış alan büyüklüğüne göre istasyon adeti ilaçlama personelimiz tarafından incelenerek belirlenir. Kemirgen istasyonları kendine ait özel anahtar ile açılır.

İçerisindeki zehir hedef dışı canlı ile irtibatı kesmek için kilitlidir. Kurulum yapılan noktalara yapışkanlı uyarı etiketleri yapıştırılır. Kurulum sonrası fabrika dış alanı varsa fare yuva kontrolü yapılmaktadır. Bu işlem ve hizmet aylık periyodik olarak alınmalıdır. Fare ilaçlama hizmeti sonrası tarafınıza raporlanarak imza karşılığında bir nüshası işyeri yetkilisine teslim edilir.

Farelerin başlıca özellikleri atletik bir şekilde yüzücü olmalarıdır. Fareler bir şampiyon yüzücü gibi güçlü ve hızlı şekilde suda hareket edebilirler. Bir çok kez pis su hattından yüzerek evlere veya binalara giriş yapabilirler.

Fareler tedirgindirler. İlk kez girecekleri alanlara temkinli ve kontrollü şekilde girerler. Bu his kendilerini ölüm risklerinden koruma amaçlıdır. Fareler iyi bir tırmanıcıdır. Bir çok engebeli ve zor yollardan ustalıklara geçerek hedeflerine ulaşırlar.

Farelerin gözleri görmemeye yakın derece de görürler. Bu nedenle korku ve panik hali haricinde yollarını bulabilmek için duvar diplerinde sürtünerek yol almaya çalışırlar.

Elbetteki farelerin gizemli ve ilgi çekici aynı zaman da şaşırtıcı özellikleri bu kadarla sınırlı değil. Önümüzdeki makalelerde detayları veriyor olacağız. Fare ilaçlama fiyatları uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne ve metrekaresine göre değişmektedir. Evlerde öngörülen fare ilaçlama fiyatları 150 -300 TL arasındadır. İş yerlerinde çoğunlukla periyodik hizmet gerekli olduğundan özel fare ilaçlama fiyatları vermekteyiz. Eğer fare şikayetiniz varsa ve profesyonel destek almak istiyorsanız bizlere (216) 476 13 12′ den ulaşabilirsiniz.

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.