Fırın ilaçlama

Fırın ilaçlama

Fırınlar hem yüksek sıcaklıktan dolayı hem de nem oranından dolayı haşerelerin barınabileceği alanlardır. Haşereler fırınlarda ki bol besinden dolayı rahatça beslenip hızlı bir şekilde ürerler. Fırınlarda en sık gözüken haşere alman hamamböceği yani kalorifer böceğidir. Diğer sıklıkla gözüken haşereler ise amerikan ve şark hamamböceği, gümüşçün ve kemirgenlerdir.

Fırın ilaçlama yapılırken kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemleri kullanılır. Üretim alanına jel yem uygulama yapılması en doğru yöntemdir. Fırınlarda ilaçlamanın yanında alınması gereken fiziksel önlemler vardır. Temizliğin detaylı yapılması, yarık çatlakların kapatılması, pencere ve kapılara sineklik takılması, kapı altlarına kapı süngeri takılması gibi alınacak önlemler haşere mücadelesinde önemli rol oynar.

Fırın ve pastanelerde, imalathanelerde kanun gereği periyodik ilaçlama yapılması zorunluluğu vardır. Sağlık ve tarım bakanlığı bu işletmeleri zaman zaman denetler ve ilaçlama yapılıp yapılmadığını sorgular.

Fırın ilaçlama fiyatları 150 TL- 300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fırın ilaçlama fiyatları ilaçlama yapılacak alanı büyüklüğüne ve ilaçlama yapılacak şube sayısına göre fiyatlandırılır.

Diğer Hizmetler

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.