Ümraniye OSB Ümraniye/İSTANBUL
Ücretsiz keşif için arayın (0216) 476 13 12
KARINCA

Karıncalar sosyal yaşayan canlılardır. Koloni halinde yaşarlar. Koloni kraliçe karınca tarafından içi karıncaların getirdiği besinler dağıtılarak beslenir.

Erkek karınca ille çiftleşen dişi karınca artık kraliçe karınca olacaktır. Kendi kolonisini kurmak için güvenli bir bölge seçecektir.

İşçi karınca yuvaya besin getirmek için arayışa çıkar. Bir çok tür besin ve tahıl tanelerini bularak yuvaya getirir ve kraliçe karıncaya teslim eder. Kraliçe, toplanan besinleri yuvaya dağıtmakla görevlidir.

Karınca yaşam döngüsü tam metamorfoz olarak bilinmektedir. Yumurta-larva-pupa ve ergin olarak başkalaşım geçirirler.

Ev içinde yuvalanma yaparlar. Dış alanda toprak altına yuva oluştururlar. İç alanda mutfak kısmında açıkta bırakılan gıdaların içlerine girerler. Karıncanın bilinen taşıdığı bir hastalık olmamasında rağmen evde karınca görülmesi risk oluşturabilir.

Özellikle emekleyen ve küçük yaştaki bebekler karıncaya rastladıklarında alıp ağızlarına atmaktadırlar. Açıkta bırakılan gıdalara saldırdıkları için gıdalarınızın içerisinden karınca çıkabiliyor.

Karınca ilaçlama kokusuz ilaçlama ve granül yemlerle yapılmaktadır. Sağlık bakanlığı onaylı halk sağlığı alanında kullanılan kimyasallar ile uygulama yapılması gereklidir.

Karınca ilaçlama sonrası eğer kapatılması gereken yarık çatlaklar varsa dolgu malzemeleri ile kapatılmalı, kapı girişleri engel bantlarıyla kapatılmalıdır. Bahçeye bakan kapı ve pencereler var ise, sineklik takılmalı fitiller ve sineklik deforme olduysa onarılmalıdır.

Karınca ilaçlama fiyatları uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne ve uygulama adetine göre değişkenlik göstermektedir. Uygulama öncesi teknisyenlerimiz incelemede bulunur ve uygulama sonrası alınması gerekn fiziksel önlemleri sizlere anlatır.

Canlı Destek
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?